Како личност која работи онлајн повеќе од две децении, се сеќавам на времињата кога се појавија првите онлајн слотови игри; со несмасно програмирање на задниот дел и графика со пиксели. Порано исплаши многу луѓе поради непријатниот изглед и чувство на веб-страницата. Денес, сепак, тоа е сосема поинаква приказна. Земете го на пример Discover Slots – воспоставена веб-локација за онлајн игри која работи од 2016 година. Сопствениците работеа напорно со месеци за да го изградат овој портал за онлајн слотови од нула, а резултатите се навистина импресивни. Можете да изберете од широк спектар на игри, во зависност од вашите потреби, и да ги филтрирате игрите според ризик (висок, среден или низок). Типичниот опсег на облози е од 0.01 фунти до 500 фунти, така што можете да ја пробате среќата буквално со само еден денар. Тоа не е многу, нели?

Преземање на 3D графика на ново ниво - Воведување на книгата Ра - Блог Lorelei Веб дизајн

Секоја игра е различна и уникатна, не само по целокупната тема и графика, туку и според барањата за добредојдени бонуси и опсег на облози. Кога ја прелистувам веб-страницата, една игра особено ми го привлече вниманието, а тоа е - Книгата на Ра.

Преземање на 3D графика на ново ниво - Воведување на книгата Ра - Блог Lorelei Веб дизајн

Оваа игра нуди импресивен бонус за добредојде од 200% (до 1200 фунти) + ќе добиете неверојатни 200 вртења - апсолутно бесплатно! Ова значи дека ако депонирате 600 фунти, ќе добиете дополнителни 1200 фунти на вашата сметка (сепак, ова важи само за ПРВИОТ депозит). Во скалата на факторот на ризик на DiscoverSlots, The Book of Ra има НИСК ризик од губење, што е нешто што мене лично ми се допадна, бидејќи не сум голем коцкар. Книгата на Ра онлајн слот е онлајн видео слот од Novomatic, веб-локација која има воспоставена и сигурна репутација повеќе од 10 години. Џекпотот во оваа игра е 100,000 фунти, а самата игра е прилично едноставна и лесна – само 5 ролни и 9 линии што може да ве збогатат и да ви освојат големи награди. Може да започнете да обложувате за 0.2 фунти по вртење, ако ги изброиме бесплатните вртења што ги добивате кога ќе се регистрирате.

Како да го искористите бонусот?
Регистрирајте се сега и добијте ги бесплатните кредити на вашата сметка, како пари за обложување (тие не може да се наплатат и се користат исклучиво за играње). Овие бесплатни бонус пари се достапни само за нови играчи и ќе ги најдете парите за играње на вашата сметка, според нивните услови. Парите за играње може да се користат на која било игра со слотови со конкретниот провајдер, па затоа што сите слотови не се понудени од истата компанија, погрижете се да ја изберете играта што најмногу сакате да ја играте, а потоа продолжете со пријавувањето и примањето на вашата бонус.

Само погледнете ги овие прекрасни 3D графики! Како дизајнер, апсолутно ги сакам златните градиенти што ги користеа во текот на дизајнот на играта.

Преземање на 3D графика на ново ниво - Воведување на книгата Ра - Блог Lorelei Веб дизајн

Дали DiscoverSlots е сигурен?

Како и секогаш, кога станува збор за онлајн слот игри, најголемата грижа е безбедноста и доверливоста на веб-страниците. Меѓутоа, бидејќи оваа веб-локација работи со доверливи клиенти од третиот дел, кои имаат воспоставено репутација од речиси 20 години, во времето кога онлајн игрите штотуку започнаа, можете да бидете сигурни дека оваа веб-локација е легитимна и без хакери, со обезбедена врска и SSL сертификат за куршуми, кој можете да го видите во аголот на веб-страницата. Со 128-битна шифрирање, вие и сите информации за вашата сметка сте прилично безбедни.

Значи, ако ви се допаѓа античката египетска тема и сакате да ја испробате вашата среќа, проверете ја оваа игра!