Сакате да поставите сопствен дизајн на VistaPrint? Љубопитни за спецификациите за прикачување на Vista, запрашајте се - како да преземам дизајн од Vistaprint? Сè што треба да знаете за прикачувањата за печатење на Виста со ваш сопствен дизајн ќе биде во овој пост.

Мора да ги пласирате вашите производи и услуги за да го барате вниманието на сите и да преживеете во овој конкурентен свет. Маркетингот на вашите производи не е толку лесен, особено ако сте претприемач од мал бизнис со ограничени средства за промовирање на брендирањето на вашите производи.

За сите видови сопственици на мали/микро бизниси кои имаат ограничени готовина при рака за да ги спонзорираат трошоците за рекламирање, Vistaprint е име на кое можат да му веруваат.

Поставувањето на вашиот сопствен дизајн на Vistaprint вклучува неколку едноставни чекори:

 1. Посетете ја веб-страницата на Vistaprint: Одете на официјалната страница на Vistaprint.
 2. Изберете производ: Изберете го производот (како визит-картички, флаери итн.) за вашиот дизајн.
 3. Започнете со дизајнирање: Кликнете на опција за да го поставите вашиот дизајн.
 4. Поставете дизајн: Прелистајте и поставете ја вашата дизајнерска датотека (погрижете се да ги исполнува барањата за датотеката на Vistaprint).
 5. Прилагодување на дизајнот: Прилагодете го и поставете го вашиот дизајн на шаблонот по потреба.
 6. Преглед: Користете ја опцијата за преглед за да проверите како изгледа вашиот дизајн.
 7. Финализирајте ја нарачката: Откако сте задоволни, продолжете со финализирање и нарачување на вашите печатени производи.
Како да испратите сопствен дизајн на Vistaprint? - Блог Lorelei Веб Дизајн

Vistaprint е глобална компанија за е-трговија која поддржува повеќе од 16 милиони сопственици на микро-бизниси во професионално промовирање на нивниот бизнис, нудејќи им печатен и врвен квалитет. производи за дигитален маркетинг по најприфатлива цена. Овде можете да го прилагодите вашиот производ, вклучувајќи бизнис картички, маркетинг материјали, знаци, промотивни производи, облека, веб-страници, дигитален маркетинг, картички, канцелариски материјал итн., според вашите барања и буџет.

Начини да испратите сопствен дизајн на Vistaprint?

Изберете производ

Првиот чекор е да изберете производ што сакате да го користите за промовирање на вашиот бизнис, од различен облик на визит-картички до постери до класични торби за лаптоп до многу повеќе. Можете да ги дизајнирате сите потребни материјали според логото и барањата на вашата компанија.

Сите најпродавани производи на компанијата ќе бидат претставени во нејзината најпродавана опција за да можете да развиете елегантно разбирање за најновите дизајни и отпечатоци. На пример, ако сакате да подготвите свои класични торби за лаптоп, можете да ги преземете шаблоните од веб-страницата и да ги приспособите како што сакате. Преземањето шаблони е брз и безбеден начин да се добијат најдобри резултати.

Подготви датотеки

Вистапринт го прикачува своето сопствен дизајн, почнувајќи со подготовка на датотека.

Следниот чекор по изборот на производ е да ги подготвите датотеките за истиот. Можете да го поставите вашиот дизајн, сликата што ја имате во вашиот ум; можете да го нацртате на хартија. Ако не сте експерт за дизајнирање, можете да побарате помош од компанијата во однос на дизајнот, распоредот, бојата, прегледите и многу повеќе. Само стапете во контакт со нив, и тие сигурно ќе ви помогнат.

Спецификации за прикачување на Vistaprint

Vistaprint поддржува различни формати на датотеки за поставени дизајни.

 • Adobe Acrobat Document (*.pdf) (препорачано)
 • Уметничко дело на Adobe Illustrator 8.01- (*.ai) (препорачано)
 • Adobe Photoshop Image (*.psd) (препорачано)
 • Битмап слика (*.bmp)
 • GIF слика (*.gif)
 • JPEG слика (*.jpg, *.jpeg)
 • Microsoft PowerPoint 2010 (или порано) документ (*.ppt)
 • Microsoft Word 2010 (или порано) документ (*.doc)
 • Документ со слика PCX (*.pcx)
 • Слика PICT (*.слика, *.слика, *.pct)
 • PNG слика (*.png)
 • PostScript датотека (*.ps)
 • TIFF слика (*.tif, *.tiff)
 • Содржина на слики со висока ефикасност (*.heic)
 • Датотеки со компресирана архива HyperBac (*.hbc)
 • Шаблон за сесија Pro Tools (*.PTT)

стандард

Крварат
91.7 x 53.6 mm
3.61 х 2.11 ин
1083 x 633 px

Намали
88.9 x 50.8 mm
3.50 х 2.00 ин
1050 x 600 px

Безбедна област
85.4 x 47.3 mm
3.36 х 1.86 ин
1008 x 558 px

Заоблен агол

Крварат
91.7 x 53.6 mm
3.61 х 2.11 ин
1083 x 633 px

Намали
88.9 x 50.8 mm
3.50 х 2.00 ин
1050 x 600 px

Безбедна област
85.4 x 47.3 mm
3.36 х 1.86 ин
1008 x 558 px

Плоштад

Крварат
66.7 x 66.7 mm
2.63 х 2.63 ин
788 x 788 px

Намали
63.7 x 63.7 mm
2.51 х 2.51 ин
752 x 752 px

Безбедна област
60.7 x 60.7 mm
2.39 х 2.39 ин
717 x 717 px

Додека дизајнирате сопствен распоред, треба да проверите дали големината е читлива и бојата не оди во позадина, нема преклопување на маргините, информациите и правописот се точни, а сликите што сакате да ги испечатите на вашиот производ треба да да бидат пиксели со висок квалитет, за да не се заматуваат. Како што можеш да видиш, Вистапринт го прикачува вашиот сопствен процес на дизајнирање е лесен.

Поставете и одобрувајте го вашиот дизајн

Откако ќе го подготвите вашиот дизајн и ќе ги проверите сите информации и слики, сега можете да го одобрите вашиот сопствен дизајн со прегледување. Потоа можете да кликнете на опцијата „Го прегледав и одобрив мојот дизајн“, ќе бидете преместени на следната страница, каде што мора да ги пополните сите ваши податоци, вклучувајќи ја адресата на е-пошта и лозинката. Ако сте нов клиент, можете да го започнете процесот на регистрација со внесување на вашата адреса за е-пошта и лозинка за да се најавите.

Исто така, со регистрирање на вашата e-mail адреса во компанијата, можете да се запознаете со Vistaprint's специјални понуди, кои компанијата ќе ви ги открие преку е-пошта. Во секое време во иднина, можете исто така да управувате со складираните дизајни и да правите промени во дизајните и вашите поставки за контакт. Ова не е присилна претплата.

Може да се откажете во секое време од примањето понуди со посета на делот „Моја сметка“ или користејќи ја врската за отпишување на дното на нашите е-пошта. Ако не сакате да зачувате е-пошта и лозинка со компанијата, можете да продолжите како гостин, но нема да можете да ги зачувате вашите идни посети.

Направете плаќања

Последниот и последен чекор е да се извршат плаќањата. Откако ќе го изберете производот, ќе го подготвите дизајнот, ќе го прегледате и ќе го одобрите, време е да извршите плаќање за да започнете со вашиот процес. Пополнете го комплетниот формулар што ги вклучува вашето име, компанија, пин-код, адреса, град, меѓу другите параметри.

Можете да ја користите вашата адреса за испорака и како адреса за наплата. Вашите производи ќе ги добиете наредниот работен ден од датумот кога е направена нарачката.

Компанијата прифаќа секакви кредитни картички, виза картички, платена готовина и хартиени чекови, меѓу другите начини на плаќање, а ако нарачувате на големо, дефинитивно ќе плаќате помалку трошоци.

Vistaprint постави свој дизајн – заклучок

За да поставите сопствен дизајн на Vistaprint, следете ги овие чекори:

 1. Одете на веб-страницата на Vistaprint и изберете го производот што сакате да го приспособите со вашиот дизајн.
 2. Кликнете на опцијата „Креирај свој“ или на копчето „Додај свој дизајн“.
 3. Користете ја алатката за дизајн на Vistaprint или поставете своја сопствена датотека за дизајн со кликнување на копчето „Постави свој дизајн“.
 4. Сега можете да го приспособите и поставите вашиот дизајн на производот и да направите какви било други прилагодувања што ги сакате.
 5. Откако ќе бидете задоволни со вашиот дизајн, кликнете на копчето „Додај во кошничка“ и продолжете до наплатата за да ја поставите вашата нарачка.

Забелешка: Vistaprint прифаќа различни формати на датотеки, вклучувајќи JPEG, PNG, GIF и PDF. Најдобро е да ги проверите специфичните барања за производот што го дизајнирате за да се осигурате дека вашата датотека е погодна за печатење.

Vistaprint ви нуди комплетен асортиман на производи, вклучувајќи визит-картички, корпоративни подароци, везена облека, календари, покани и објави итн. Промо код на Vistaprint на различни производи. Во Vistaprint, можете да започнете од нула, да го прилагодите вашиот сопствен дизајн и да креирате сопствено лого за да го завршите дизајнот.

Кажете ми во коментарите подолу што мислите, и би сакал да слушнам за вашето Осврти за дизајн на веб-страници на Vistaprint. Вашиот дизајн за поставување на Vistaprint е многу ценет.

Се надеваме дека овој пост ви помогна да разберете како да поставите сопствен дизајн на Vistaprint. Ако имате какви било прашања, не двоумете се да прашате во коментарите подолу.

Дојдовте на оваа објава барајќи инструкции за вистаапонирање и се надеваме дека успеавме да одговориме на вашите прашања!