Дали сте уморни од традиционалните алатки за дизајн што ја ограничуваат вашата креативност? Не барајте понатаму, бидејќи софтверот за дизајн xtool е тука да ја ослободи вашата имагинација и да ги трансформира вашите дизајни во уметнички дела. Но, што го издвојува xtool од другите софтвери за дизајн? Ајде да го истражиме светот на xtool и да откриеме како може да го однесе вашето изработка на нови височини.

 1. Факт 1: софтверот за дизајн xtool нуди широк спектар на иновативни алатки кои се грижат за професионалци, хобисти и почетници.
 2. Факт 2: Со моќни ласери за CO2, двојно ласерско гравирање и гравирање со динамичен фокус, софтверот за дизајн xtool ја носи прецизноста и креативноста на сосема ново ниво.
 3. Факт 3: Разновидноста на софтверот за дизајн на xtool е неспоредлива, што ви овозможува да работите со различни материјали како хартија, дрво, акрилик, кожа и многу повеќе.

Подготвени сте да се нурнете во светот на софтверот за дизајн xtool? Ајде да ги истражиме серијата P, серијата F, серијата S и серијата D за да ја најдеме совршената алатка за вашите потреби за изработка.

Серија P - моќ и прецизност

Серијата P од софтверот за дизајн xtool е врвна алатка за професионалци кои бараат моќ и прецизност во својот занает. Со своите врвни карактеристики и разновидни способности, серијата P е дизајнирана да ги подигне вашите дизајни на следното ниво.

Во срцето на серијата P е неговиот CO55 ласер со моќност од 2 W, кој обезбедува неспоредлива моќ за исклучителни резултати на гравирање и сечење. Овој моќен CO2 ласер овозможува прецизни и сложени дизајни на различни материјали, вклучувајќи хартија, дрво, акрилик, кожа и многу повеќе.

Една од истакнатите карактеристики на серијата P е нејзината способност за автоматско пробивање. Ова значи дека можете беспрекорно да работите на материјали од речиси секоја должина, што го прави идеален за создавање проекти од големи размери или лесно ракување со производствени серии.

Она што ја издвојува серијата P е нејзината способност да врши гравирање на закривена површина. Оваа иновативна карактеристика ви овозможува да гравирате на цилиндрични предмети, давајќи им на вашите дизајни уникатен и професионален шмек.

За прецизно усогласување, серијата P е опремена со двојни камери од 16 MP. Овие камери обезбедуваат прецизно поставување и усогласување на вашите дизајни, што резултира со беспрекорен излез секој пат.

Серијата P може да се пофали и со голем кревет со големина од 26*14 инчи, обезбедувајќи доволно простор за вашите креативни проекти. Без разлика дали работите на мал предмет или поголемо парче, ќе имате слобода да ја оживеете вашата визија.

Технолошки спецификации:

СО2 ласерска моќност 55W
Големина на креветот 26 * 14 инчи
Материјали за гравирање Хартија, дрво, акрилик, кожа и многу повеќе
Автоматско преминување Да
Гравирање на крива површина Да
Усогласување Двојни камери од 16 MP

Серија F - Брза и пренослива

Барате разноврсна и ефикасна алатка за вашите потреби за изработка? Не гледајте подалеку од серијата F од софтверот за дизајн на xtool. Овој двоен ласерски гравер е дизајниран да обезбеди брза и во движење персонализација, што го прави совршен придружник за уметници, дизајнери и љубители на DIY.

двоен ласерски гравер

Серијата F е опремена со син ласер од 10W и инфрацрвен ласер од 2W 1064nm, што овозможува гравирање со голема брзина до 4000 mm/s. Ова значи дека можете да ги оживеете вашите дизајни за кратко време, без разлика дали работите на дрво, акрилик, кожа или други материјали.

Но, она што ја издвојува серијата F е рачниот и пренослив дизајн. Можете да го носите со себе насекаде и да ги персонализирате предметите на лице место. Без разлика дали сте на саем за занаетчиство, пазар, па дури и куќа на пријател, серијата F ви дава слобода да креирате и приспособувате додека сте во движење.

Со својата компактна големина и лесна конструкција, серијата F е лесна за транспортирање и поставување во секое опкружување. Неговиот кориснички интерфејс го олеснува прилагодувањето на поставките и контролирањето на процесот на гравирање. Плус, серијата F е дизајнирана за издржливост и долговечност, осигурувајќи дека може да ги издржи барањата за честа употреба.

Значи, ако ви треба брз и пренослив двоен ласерски гравер, не гледајте подалеку од серијата F од софтверот за дизајн xtool. Тоа е совршена алатка за ослободување на вашата креативност и оживување на вашите дизајни каде и да одите.

Серија S - разноврсна и проширлива

Барате разновидна и проширлива алатка за вашите DIY проекти? Не гледајте подалеку од серијата S од софтверот за дизајн xtool. Поточно, моделот xTool S1 е совршен за ентузијасти и странични луѓе кои ја ценат флексибилноста и приспособливоста. Со својот моќен диоден ласер од 40 W, гравирање со динамичен фокус и можности за автоматско фокусирање, серијата S ќе го подигне вашето изработка на следното ниво.

Една од истакнатите карактеристики на xTool S1 е неговата голема работна површина, со димензии 498*319мм. Овој обилен простор ви овозможува да работите на различни проекти, со сместување на материјали кои се движат од хартија и дрво до кожа и медијапан. Но, тоа не е сè – ако вашите проекти бараат уште поголемо платно, серијата S може без напор да се прошири на 470*3000 mm со помош на автоматскиот транспортер.

Предности на серијата S:

 • Гравирање со динамичен фокус за прецизни детали
 • Автоматски фокус за работа без проблеми
 • Голема работна површина за зголемена продуктивност
 • Способности што се прошируваат со Автоматскиот транспортер
 • Компатибилност со различни материјали за разновидност

Со серијата S, можете да ја отклучите вашата креативност и да се справите со широк спектар на проекти. Без разлика дали сте страсни за изработка на хартија, дрво или кожа, оваа алатка ве покрива. Неговиот кориснички интерфејс им олеснува на почетниците да започнат, додека неговите напредни функции ги задоволуваат потребите на искусни оние кои сами си го прават тоа.

Не ја пропуштајте можноста да поседувате алатка која комбинира разноврсност и проширување. XTool S1 од серијата S ќе ве поттикне да ги оживеете вашите идеи со прецизност и стил.

Гравирање со динамичен фокус со xTool S1

Карактеристики спецификации
Диодна ласерска моќност 40W
работна површина 498*319мм (можно да се прошири до 470*3000мм)
Способности за гравирање Гравирање со динамичен фокус, автофокус
Компатибилни материјали Хартија, дрво, кожа, медијапан и многу повеќе

Серија D - буџетски и робусни

Барате буџетска опција која не го компромитира квалитетот? Серијата D од софтверот за дизајн на xtool е тука да ги задоволи вашите потреби. Со својата достапност и робусни карактеристики, серијата D е совршена за хобисти и почетници кои сакаат да го истражуваат светот на ласерското гравирање.

Еден од најистакнатите модели во серијата D е D1 Pro. Овој модел комбинира диоден ласер од 40W со диоден ласер од 10W, нудејќи висока точност и стабилност во вашите проекти за гравирање. Без разлика дали работите на сложени дизајни или смели дезени, D1 Pro дава импресивни резултати.

Она што ја издвојува серијата D се нејзините повеќекратни ласерски модули, кои овозможуваат разновидност во вашите креативни потфати. Од гравирање на различни материјали до експериментирање со различни техники, серијата D ви дава слобода да истражувате.

Не само што серијата D нуди разноврсност, туку обезбедува и поголем работен простор во споредба со другите модели. Со повеќе простор за играње, можете да ја ослободите вашата креативност и да ги оживеете вашите идеи во поголем обем.

За дополнителна погодност, серијата D е компатибилна со xTool Enclosure, обезбедувајќи безбедно и контролирано опкружување за гравирање. Со овој комплет, можете да се фокусирате на вашиот занает без да се грижите за какви било надворешни фактори.

Зошто да ја изберете серијата D?

 • Достапна опција за хобисти и почетници
 • Комбинација на диоден ласер од 40W и диоден ласер од 10W за висока точност
 • Повеќекратни ласерски модули за разноврсност при гравирање
 • Поголем работен простор за покреативни можности
 • Компатибилен со xTool Enclosure за безбедно опкружување за гравирање

Нагласени карактеристики на D1 Pro

функција Опис
Диоден ласер од 40 W Обезбедува висока точност и стабилност во проектите за гравирање
Диоден ласер од 10 W Обезбедува дополнителна моќност и разновидност за различни потреби за гравирање
Повеќе ласерски модули Овозможува флексибилност и експериментирање со различни материјали и техники
Поголем работен простор Нуди доволно простор за создавање во поголем обем

Заклучок

Како што ја завршувам оваа статија, јасно ми е дека софтверот за дизајн xtool ја менува играта во светот на дизајнот. Нивните иновативни и ефикасни алатки, вклучувајќи ги серијата P, серијата F, серијата S и серијата D, ги задоволуваат различните потреби на професионалци, хобисти и почетници.

Она што го прави софтверот за дизајн xtool да се издвојува е неговата способност да обезбеди моќност, прецизност, разноврсност и достапност во едно пакување. Од моќни CO2 ласери до автоматско пропуштање и гравирање со динамичен фокус, овие алатки се дизајнирани да ги оживеат вашите креативни визии.

Без разлика дали сте професионалец кој сака да го прошири вашиот бизнис или хобист кој сака да истражува нови можности за изработка, софтверот за дизајн xtool ја има совршената алатка за вас. Нивната посветеност на испорака на иновативен софтвер за дизајн е очигледна во секој производ што го нудат.

Значи, ако сте подготвени да ги подигнете вашите дизајни на следното ниво, топло ви препорачувам да го пробате софтверот за дизајн xtool. Со нивните ефикасни алатки за дизајн и иновативен софтвер, ќе бидете изненадени од тоа што можете да креирате.

Често поставувани прашања

Што е софтвер за дизајн xtool?

Софтверот за дизајн xtool е компанија која нуди низа иновативни и ефикасни алатки за дизајнерите.

Кои се различните серии достапни од софтверот за дизајн на xtool?

Софтверот за дизајн xtool нуди серии P, серии F, серии S и серии D.

Кои се карактеристиките на серијата P?

Серијата P од софтверот за дизајн xtool нуди моќ и прецизност со ласер од 55W CO2, автоматско пробивање и гравирање на закривена површина.

Какви материјали може да гравира серијата P?

Серијата P од софтверот за дизајн на xtool може да гравира материјали како хартија, дрво, акрилик, кожа и многу повеќе.

Кои се карактеристиките на серијата F?

Серијата F од софтверот за дизајн xtool е двоен ласерски гравер дизајниран за брза и пренослива персонализација, со син ласер од 10W и инфрацрвен ласер од 2W 1064nm.

Каква брзина на гравирање нуди серијата F?

Серијата F од софтверот за дизајн xtool овозможува гравирање со голема брзина до 4000 mm/s.

Кои се карактеристиките на серијата S?

Серијата S од софтверот за дизајн на xtool нуди разноврсност и можност за проширување, со модели како xTool S1 со моќен диоден ласер од 40 W, гравирање со динамичен фокус и автоматско фокусирање.

Какви материјали може да гравира серијата S?

Серијата S од софтверот за дизајн xtool може да гравира материјали како што се хартија, дрво, кожа, МДФ и многу повеќе.

Кои се карактеристиките на серијата D?

Серијата D од софтверот за дизајн xtool е буџетска и робусна опција за хобисти и почетници, со модели како D1 Pro со комбинација од диоден ласер од 40W и диоден ласер од 10W.

Какви материјали може да гравира серијата Д?

Серијата D од софтверот за дизајн xtool може да гравира материјали како што се хартија, дрво, кожа, МДФ и многу повеќе.

Кој може да има корист од софтверот за дизајн xtool?

Софтверот за дизајн xtool е дизајниран да ги задоволи потребите на професионалци, хобисти и почетници.

Кои се клучните карактеристики на софтверот за дизајн xtool?

Софтверот за дизајн xtool нуди функции како моќни ласери, автоматско преминување, гравирање со динамичен фокус и автоматско фокусирање.

Како софтверот за дизајн xtool може да ми помогне да ја ослободам мојата креативност?

Софтверот за дизајн xtool обезбедува низа алатки кои задоволуваат различни потреби, овозможувајќи ви да ги оживеете вашите дизајни и да истражувате нови можности за изработка.

Дали софтверот за дизајн на xtool е достапен?

Да, софтверот за дизајн xtool нуди буџетски опции како што е серијата D за хобисти и почетници.

Може ли да го проширам мојот бизнис со софтвер за дизајн xtool?

Да, серијата P од софтверот за дизајн на xtool е дизајнирана за професионални корисници и за проширување на бизнисот, нудејќи моќ и прецизност.

Кои се предностите на серијата F?

Серијата F од софтверот за дизајн на xtool е брза и пренослива, што ја прави разноврсна и ефикасна алатка за персонализација.

Зошто серијата S е погодна за љубителите на „направи сам“ и за љубителите на страничните гужви?

Серијата S од софтверот за дизајн на xtool нуди разноврсност и проширливост, дозволувајќи им на љубителите на „направи сам“ и на страничните луѓе да ја истражуваат својата креативност и да преземат различни проекти.

Зошто серијата D е добра опција за почетници?

Серијата D од софтверот за дизајн на xtool е буџетска, робусна и дизајнирана со карактеристики што се погодни за оние кои се нови во дизајнот на алатки.

Дали софтверските алатки за дизајн на xtool се погодни за професионалци?

Да, софтверот за дизајн xtool нуди алатки како серијата P кои се дизајнирани да ги задоволат потребите на професионалците, обезбедувајќи моќ и прецизност.

Како можам да ги оживеам моите дизајни со софтверот за дизајн xtool?

Софтверот за дизајн xtool нуди низа функции, како што се моќни ласери и гравирање со динамичен фокус, кои можат да ви помогнат да ја ослободите вашата креативност и да ги оживеете вашите дизајни.

Дали софтверот за дизајн xtool може да гравира различни материјали?

Да, софтверските алатки за дизајн на xtool можат да гравираат широк спектар на материјали, вклучувајќи хартија, дрво, акрилик, кожа и многу повеќе.