Jeni një artist që kërkon të marrë tuajën Photoshop lojë në nivelin tjetër? Mos thuaj më. Shtojcat e Paint janë këtu për t'ju çuar atje. Këto shtojca janë krijuar për të përmirësuar veprat tuaja artistike dhe për të rritur krijimtarinë tuaj. Me një bollëk opsionesh për të zgjedhur, ne kemi zgjedhur me dorë 5 shtojcat kryesore të bojës për Photoshop që çdo artist duhet të ketë në veglat e tij. Pra, le të zhytemi dhe të eksplorojmë së bashku botën e shtojcave të bojës.

Çanta kryesore:

  • Paint plugins për Photoshop janë shtesa që përmirësojnë funksionalitetin e Adobe Photoshop.
  • 5 shtojcat kryesore të bojës për Photoshop janë mjete të domosdoshme për të Artistët duke kërkuar të përmirësojnë veprat e tyre artistike.
  • Shtojcat e Paint mund t'i shtojnë dimensione të reja krijimtarisë suaj dhe të përmirësojnë cilësinë e veprës suaj artistike.

Kuptimi i shtojcave të bojës për Photoshop

Pra, doni ta çoni veprën tuaj artistike në një nivel krejtësisht të ri? Mos kërkoni më larg se shtojcat e bojës për Photoshop! Por përpara se të zhyteni në 5 shtesat kryesore, fillimisht le të kuptojmë se çfarë janë shtojcat e bojës dhe si mund t'ju ndihmojnë të krijoni art mahnitës dixhital.

E thënë thjesht, shtojcat e bojës janë mjete që mund t'i instaloni në Photoshop, duke zgjeruar dhe përmirësuar aftësitë e tij. Këto shtojca janë krijuar për të ndihmuar Artistët krijoni piktura dhe ilustrime dixhitale me lehtësi dhe efikasitet.

Pavarësisht nga niveli juaj i ekspertizës, pavarësisht nëse jeni një profesionist me përvojë apo një fillestar që sapo filloni, shtojcat e bojës mund të jenë një shtesë e paçmuar për arsenalin tuaj krijues. Ato mund t'ju ndihmojnë të shtoni një prekje të realizmit, të thjeshtoni rrjedhën tuaj të punës dhe t'i bëni detyrat komplekse më të thjeshta.

Tani, mund të pyesni veten, si t'i instaloj dhe t'i përdor këto shtojca bojë? Mos kini frikë, pasi shumica e shtojcave janë të thjeshta për t'u instaluar dhe integruar me Photoshop. Thjesht shkarkoni dhe instaloni shtojcën dhe ajo duhet të shfaqet automatikisht në menunë tuaj të Photoshop-it. Nga atje, ju mund të përdorni funksionalitetet e tij dhe ta çoni artin tuaj dixhital në lartësi të reja!

5 Pluginat kryesore të Paint për Photoshop

Urime, i dashur artist! Jeni gati të zbuloni arsenalin më të mirë të mjeteve për ta çuar lojën tuaj të artit dixhital në nivelin tjetër.

Le të zhytemi në 5 shtojcat kryesore të bojës që janë të përshtatura për përdoruesit e Photoshop si ju.

1. [Emri i shtesës]

Kjo shtojcë është ëndrra e një artisti e realizuar. Ka të gjitha tiparet që ju nevojiten për të krijuar një kryevepër. Pajtueshmëria e tij me Photoshop është e përsosur, duke e bërë të lehtë integrimin në rrjedhën tuaj të punës. Thuaj lamtumirë goditjeve të lodhshme të penelit dhe përshëndetje pikturës së lehtë.

2. [Emri i shtesës]

Nëse po kërkoni të shtoni një prekje unike në veprën tuaj të artit, kjo shtojcë është mënyra për të shkuar. Me veçoritë e tij të spikatura, do të jeni në gjendje të arrini një nivel të ri thellësie dhe teksture për krijimet tuaja. Shoku juaj Artistët do të jesh i gjelbër nga zilia.

3. [Emri i shtesës]

Kjo shtojcë është një perlë e fshehur që do ta ngrejë lojën tuaj të artit në nivelin tjetër. Funksionalitetet e tij janë aq mbresëlënëse sa do të pyesni veten se si keni bërë ndonjëherë pa të. Bëhuni gati për të krijuar art që do të lërë audiencën tuaj të mahnitur.

4. [Emri i shtesës]

Kjo shtojcë është një shtesë e gjithanshme për paketën tuaj të veglave. Mund ta përdorni për pikturë dixhitale, retushim fotografish dhe dizajn grafik. Është e përkryer për artistët që duan të provojnë dorën e tyre në rrugë të ndryshme krijuese. Mundësitë janë të pafundme.

5. [Emri i shtesës]

Kjo shtojcë është për artistin që dëshiron të eksplorojë të paeksploruarin. Karakteristikat e tij janë unike dhe mund t'ju ndihmojnë të arrini një pamje që është jashtë kësaj bote. Është një domosdoshmëri për artistët që duan ta çojnë krijimtarinë e tyre në kufij.

Me këto top 5 shtojcat e bojës për Photoshop, do të jeni në gjendje të krijoni art dixhital që është përtej ëndrrave tuaja më të çmendura. Pra, vazhdoni dhe çlironi krijimtarinë tuaj artistike me këto mjete të fuqishme.

Shtojca 1: [Emri i shtesës]

Urime, ju jeni gati të zbuloni shtesën e parë në listën tonë! Nëse jeni një artist që kërkon të përmirësojë projektet tuaja në Photoshop, kjo shtojcë është një domosdoshmëri.

Çfarë përcakton [Emri i shtojcës] veçmas është aftësia e tij për të krijuar tekstura dhe modele unike lehtësisht dhe shpejt. Pavarësisht nëse po kërkoni të krijoni një pikturë realiste me vaj ose një kryevepër mahnitëse me bojëra uji, kjo shtesë mund t'ju ndihmojë ta arrini atë.

Një nga gjërat më të mira rreth [Emri i shtojcës] është ndërfaqja e tij miqësore për përdoruesit. Shtojca është tepër intuitive, kështu që nuk do t'ju duhet të humbni kohë duke kuptuar se si ta përdorni atë. Plus, është i pajtueshëm si me Mac ashtu edhe me PC, kështu që pavarësisht se çfarë pajisje përdorni, mund të filloni të krijoni menjëherë!

Gati për të çliruar artistin tuaj të brendshëm? Nuk do të zhgënjeheni [Emri i shtojcës]. Provojeni vetë dhe shikoni rezultatet e pabesueshme që mund të japë.

Shtojca 2: Brusherator

Ju jeni një profesionist në Photoshop, por le të jemi të vërtetë – askujt nuk i pëlqen të lëviz nëpër një listë të pafundme furçash për të gjetur atë të duhurin. Këtu hyn Brusherator - mjeti më i mirë i organizimit të furçave që do t'ju kursejë kohë dhe mendje.

Thjesht përdorni ndërfaqen drag and drop për të organizuar brushat tuaja në grupe dhe më pas përdorni panelin Brusherator brenda Photoshop për të kaluar shpejt ndërmjet tyre. Nuk ka më humbje të minutave të çmuara duke lëvizur nëpër një listë të pafund furçash - me Brusherator, do të keni gjithçka në majë të gishtave.

Por prisni, ka edhe më shumë! Brusherator gjithashtu ju lejon të caktoni çelësat kryesorë për furçat tuaja të përdorura më shpesh, duke përmirësuar më tej rrjedhën tuaj të punës. Dhe me aftësinë për të importuar dhe eksportuar grupet tuaja të furçave, mund t'i ndani lehtësisht me artistë të tjerë ose t'i përdorni në shumë kompjuterë.

Në përgjithësi, Brusherator është një mjet i domosdoshëm për çdo artist të Photoshop-it që kërkon të thjeshtojë rrjedhën e punës dhe të çojë organizimin e tyre të brushave në një nivel tjetër.

Shtojca 3: "Paint Pro"

Pra, ju keni arritur në shtojcën e tretë të bojës në listën tonë – urime, ju artist i përkushtuar, ju! Tani, le të flasim për "Paint Pro" dhe se si kjo shtojcë mund ta çojë punën tuaj artistike në nivelin tjetër.

Së pari, "Paint Pro" është një shtojcë shumë intuitive që krenohet me veçori të gjera për ata që punojnë në media dixhitale. Ai vjen i ngarkuar me furça të ndryshme, paleta ngjyrash dhe efekte që mund të aplikohen në veprën tuaj të artit menjëherë.

Por ajo që është vërtet unike për "Paint Pro" është aftësia e tij për të imituar mediat tradicionale. Po, e keni dëgjuar mirë – kjo shtojcë mund ta bëjë veprën tuaj të artit dixhital të duket sikur është krijuar me bojë, furça dhe kanavacë aktuale. Shumë e shkëlqyeshme, a?

Por kjo nuk është e gjitha - "Paint Pro" ju lejon gjithashtu të personalizoni furçat tuaja, duke ju dhënë kontroll më të madh mbi madhësinë, formën dhe strukturën e penelave tuaja. Dhe nëse ndiheni veçanërisht aventureske, shtojca madje përfshin një veçori "të rastësishme" që gjeneron goditje të ndryshme sa herë që e përdorni.

Pra, pavarësisht nëse jeni fillestar i artit dixhital ose profesionist me përvojë, "Paint Pro" ia vlen patjetër të merret në konsideratë. Me aftësinë e tij për të përsëritur mediat tradicionale, furça të personalizueshme dhe efekte argëtuese, kjo shtojcë ka gjithçka që ju nevojitet për të krijuar kryeveprën tuaj.

Dhe kjo është një mbyllje për shtojcën tonë të tretë të bojës – vazhdoni të lexoni për të zbuluar dy të fundit në listën tonë!