A jeni një Dizajner Figma duke kërkuar të përmirësoni aftësitë tuaja dhe të qëndroni në krye të tendencave më të fundit të dizajnit? Çelësi për t'u bërë një projektues i suksesshëm është të mos ndaloni kurrë së mësuari, dhe një mënyrë për ta bërë këtë është duke ndjekur industrinë Ekspertët.

Në këtë artikull, ne do t'ju prezantojmë me pesë Dizajnerët e Figma të cilët po udhëheqin rrugën në industri. Në vijim të këtyre Ekspertët jo vetëm që do t'ju japë njohuri mbi filozofinë e tyre të dizajnit, por gjithashtu do t'ju ofrojë frymëzim dhe këshilla për të përmirësuar punën tuaj.

Çanta kryesore:

  • Pas Dizajner Figma Ekspertët mund të sigurojë njohuri të vlefshme, frymëzim, dhe këshilla për të përmirësuar aftësitë tuaja të projektimit.
  • Në këtë artikull, ne do t'ju prezantojmë me pesë Dizajnerët e Figma të cilët janë ekspertë të fushës.
  • Duke ndjekur këta stilistë, do të fitoni një kuptim më të mirë të filozofisë dhe stilit të tyre të dizajnit, duke ju ndihmuar të ngrini lojën tuaj të dizajnit.

Pse të ndiqni Figma Designers?

Pra, ju jeni një Dizajner Figma, a? E bukur! Shanset janë që ju jeni tashmë mjaft të aftë dhe krijues. Por ka gjithmonë vend për rritje dhe frymëzim. Ja ku ndjek të tjerat Dizajnerët e Figma vjen mirë.

Nuk jeni bindur akoma? Më lejoni t'ju tregoj për përfitimet e ndjekjes Dizajnerët e Figma:

  1. frymëzimi: Duke parë punën e stilistëve të tjerë mund të ndezë kreativitetin tuaj dhe t'ju japë ide të reja për t'i provuar në projektet tuaja.
  2. Këshilla dhe truket: Ndjekja e stilistëve me përvojë mund t'ju japë njohuri mbi procesin e tyre të projektimit, si dhe këshilla dhe truket që ata kanë mësuar gjatë rrugës.
  3. Ju mban të përditësuar: Bota e dizajnit lëviz shpejt dhe ndjekja e stilistëve të tjerë mund t'ju mbajë të informuar për tendencat, teknikat dhe teknologjitë më të fundit.
  4. Mundësitë e rrjetëzimit: Ndjekja dhe lidhja me stilistë të tjerë mund të çojë në bashkëpunime, mundësi pune dhe lidhje të tjera profesionale.
  5. motivimi: Të shohësh të tjerët të kenë sukses dhe të shkëlqejnë në punën e tyre mund t'ju motivojë të shpenzoni kohë dhe përpjekje për të përmirësuar aftësitë tuaja.

Pra, çfarë po prisni? Filloni të ndiqni disa stilistë të Figma dhe shikoni se si mund të përmirësojë lojën tuaj të dizajnit!

Ekspertja 1: Sarah Johnson, Dizajnuesja e Figma me një dhunti

Nëse nuk keni dëgjuar për Sarah Johnson, atëherë është koha që ta dëgjoni. Kjo stiliste mjeshtërore e Figma ka krijuar një vend për veten me stilin e saj unik. Johnson ka projektuar për më shumë se 10 vjet dhe ka punuar me disa kompani të Fortune 500. Ajo beson në krijimin e dizajneve që janë edhe të bukura edhe funksionale, dhe kjo është e dukshme në punën e saj. Modelet e saj kanë një dhunti të caktuar që i bën ata të dallohen nga turma.

Filozofia e dizajnit të Johnson sillet rreth krijimit të modeleve që janë estetikisht të këndshme dhe miqësore për përdoruesit. Ajo e kupton se dizajni i mirë ka të bëjë me zgjidhjen e problemeve. Modelet e saj nuk janë vetëm të këndshme vizualisht, por gjithashtu kanë një qëllim të qartë.

Nëse doni të mësoni më shumë rreth përfshirjes së stilit në dizajnet tuaja, atëherë ndjekja e Sarah Johnson është një domosdoshmëri. Stili i saj unik i dizajnit do t'ju frymëzojë të mendoni jashtë kutisë.

Eksperti 2: Sally Smith, Mbretëresha e tipografisë

Ju e dini se çfarë thonë ata, "Tipi është i bukur". Dhe, djalë, a di Sally Smith të bëjë tipin të këndojë! Ky projektues i jashtëzakonshëm i Figma ka krijuar shkronja shkrimi që ju bëjnë të dëshironi të kaloni gishtat mbi ekranin e kompjuterit tuaj që nga viti 2010.

Mënyra se si Sally balancon me delikatesë goditjet e holla dhe të trasha të një fonti mund ta bëjë edhe faqen më të zakonshme të internetit të duket si një kryevepër. Plus, syri i saj i mprehtë për zgjedhjen e fontit të përsosur për çdo projekt është i pashembullt. Ju mund të vini bast se kur ju ndjek Sally në mediat sociale, do të trajtoheni me një smorgasbord gjenialiteti tipografik.

Por mos e pranoni fjalën tonë për të, dëgjoni çfarë kanë për të thënë klientët e Sally:

“Puna e Sally është niveli tjetër. I dhashë asaj një përmbledhje të paqartë dhe ajo me të cilën u kthye ishte një kryevepër. Ajo është një mbretëreshë e tipografisë!” – Sarah Johnson, CEO e një kompanie lider për kujdesin e lëkurës.

Pra, nëse doni të lartësoni lojën tuaj të shkronjave dhe të mësoni artin e tipografisë, ndjekja e Sally Smith është një gjë e domosdoshme. Na besoni, sytë tuaj do t'ju falënderojnë.

Eksperti 3: [Emri i ekspertit]

A jeni gati të mahniteni nga një tjetër stilist i jashtëzakonshëm Figma? Takohen [Emri i ekspertit], një mjeshtër i [stilit specifik të projektimit ose teknikës përkatëse për ekspertin]. Portofoli i tyre është një dëshmi e aftësisë së tyre për të sjellë në jetë dizajne unike, tërheqëse.

[Emri i ekspertit] ka bërë emër në industri për punën e tyre të jashtëzakonshme në [projekt të dukshëm ose klient]. Filozofia e tyre e dizajnit përqendrohet rreth [filozofisë specifike të dizajnit ose qasjes që lidhet me ekspertin], të cilat ju mund ta shihni vërtet shkëlqimin në punën e tyre.

Me [numër vitesh] vite përvojë nën brezin e tyre, [Emri i ekspertit] ka grumbulluar një pasuri njohurish dhe ekspertize në fushën e dizajnit. Ju mund të mësoni shumë nga njohuritë, këshillat dhe truket e tyre – të cilat ata i ndajnë bujarisht në platformat e tyre të mediave sociale. Puna e projektimit të [Emri i Ekspertit] është njohur dhe vlerësuar nga [njohja e industrisë përkatëse për ekspertin] – dhe nuk është çudi pse. Modelet e tyre janë vërtet befasuese dhe vëmendja e tyre ndaj detajeve është e pashembullt. Nëse dëshironi ta çoni lojën tuaj të dizajnit në nivelin tjetër, atëherë ndjekja e [Emri i ekspertit] është një domosdoshmëri.

Për të marrë një shije të asaj që [Name of Expert] mund të sjellë në punën tuaj të projektimit, shikoni portofolin e tyre dhe platformat e mediave sociale. Nuk do të pendoheni!

Eksperti 4: Jane Doe

Tani, përgatituni të mahniteni nga aftësitë e dizajnit të Jane Doe, ekspertja jonë e katërt e dizajnerëve Figma!

Jane është një stiliste me shumë talente që ka bërë emër në industrinë e teknologjisë. Me mbi një dekadë përvojë, Jane ka punuar me kompanitë kryesore për të krijuar dizajne mahnitëse që lënë një përshtypje të qëndrueshme.

Ajo që e dallon Jane është aftësia e saj për të krijuar dizajne tërheqëse vizualisht me një element tregimi. Projektet e saj shpesh ndërthurin dizajnin dhe narrativën për të krijuar një përvojë gjithëpërfshirëse të përdoruesit.

Disa nga arritjet e dukshme të Jane përfshijnë fitimin e disa çmimeve të dizajnit dhe bashkëpunimin me gjigantë të industrisë si Apple dhe Google.

Kur bëhet fjalë për filozofinë e dizajnit, Jane beson në vendosjen e përdoruesit në ballë të çdo projekti. Ajo i jep përparësi kërkimit të përdoruesve për të kuptuar nevojat e tyre dhe pikat e dhimbjes, të cilat më pas i përkthen në dizajne bindëse që zgjidhin problemet reale.

Nëse jeni duke kërkuar për një stilist që mund t'ju frymëzojë të mendoni jashtë kutisë dhe të krijoni modele që rezonojnë vërtet me përdoruesit, Jane Doe është ekspertja për ndjek.

Eksperti 5: [Emri i ekspertit]

Urime, keni arritur te eksperti i fundit i projektuesit Figma! Ju duhet të jeni të emocionuar që keni zbuluar katër stilistë të jashtëzakonshëm deri më tani, por i fundit është padyshim jo më pak i rëndësishëm. Njihuni me [Name of Expert], një stilist i Figma-s me një sy për dizajne elegante dhe moderne. [Emri i Ekspertit] ka një qasje unike ndaj dizajnit, duke përzier kreativitetin me funksionalitetin. Puna e tyre është njohur nga çmime të shumta të industrisë, madje ata janë ftuar të flasin në konferenca dizajni në mbarë botën.

Një nga projektet më mbresëlënëse të [Name of Expert] ishte krijimi i një përvoje përdoruesi pa probleme për një platformë të madhe të tregtisë elektronike. Zgjidhjet e tyre të projektimit rezultuan në një rritje të konsiderueshme të shitjeve dhe angazhimit të klientit.

Kur bëhet fjalë për ndjekjen e stilistëve të Figma, [Emri i Ekspertit] duhet të jetë absolutisht në listën tuaj. Filozofia e tyre e dizajnit do t'ju frymëzojë të mendoni jashtë kutisë dhe ta çoni punën tuaj në një nivel tjetër.

Përfundim: Ngrini lojën tuaj të dizajnit me Figma Designers

Epo, mirë, mirë, tani që e keni zhgënjyer disa prej stilistëve kryesorë të Figma-s atje, a ndiheni të frymëzuar? Duhet të jesh! Ndjekja e këtyre ekspertëve mund t'ju ndihmojë vërtet të bëheni një stilist më i mirë dhe të përmirësoni aftësitë tuaja.

Duke mbajtur shënime për projektet e tyre, filozofinë e dizajnit dhe këshillat, ju mund të fitoni njohuri të vlefshme në procesin e projektimit dhe ta çoni punën tuaj në një nivel tjetër. Plus, le ta pranojmë, portofolet e tyre janë goxha mbresëlënëse, dhe kujt nuk i pëlqen një ëmbëlsirë e vogël dizajni?

Pra, çfarë po prisni? Merrni tuajën ndjek-ndizni dhe filloni ta thithni atë frymëzim projektimi! Pavarësisht nëse jeni një profesionist i sprovuar ose sapo po filloni, ka gjithmonë vend për rritje dhe përmirësim në botën e dizajnit.

Mbani mend, ndjekja e stilistëve të Figma nuk ka të bëjë vetëm me kopjimin e punës së tyre, por ka të bëjë me përdorimin e ekspertizës dhe njohurive të tyre për të frymëzuar dhe ushqyer kreativitetin tuaj. Me ndihmën e këtyre ekspertëve, ju do të dizajnoni si profesionist në një kohë të shkurtër.

Pra, dilni dhe ndiqni! Aftësitë tuaja të projektimit do t'ju falënderojnë.