Jeni lodhur duke jetuar në një hapësirë ​​të dobët? A keni ëndërr të transformoni shtëpinë tuaj në një strehë bukurie dhe funksionaliteti? Mos kërkoni më tej. Me softuerin më të mirë të dizajnit të shtëpisë për Mac, ju mund të nxirrni krijimtarinë tuaj dhe të vini në jetë vizionet tuaja të dizajnit të brendshëm.

Por ju mund të pyesni veten, cili softuer është me të vërtetë më i miri për përdoruesit e Mac? A është e lehtë për t'u përdorur? A ka programe profesionale në dispozicion? Le të zbulojmë përgjigjet dhe të eksplorojmë së bashku botën e softuerit të dizajnit të shtëpisë për Mac.

 1. Mbi 60% e përdoruesve të Mac preferojnë përdorimin e softuerit të dizajnit të shtëpisë që është krijuar posaçërisht për sistemin e tyre operativ. (Burimi: Statista)
 2. Kërkesa për softuer të lehtë për t'u përdorur për dizajnin e shtëpisë është rritur me 45% vitin e kaluar. (Burimi: PR Newswire)
 3. Përdoruesit e Mac kanë akses në një gamë të gjerë mjetesh të dizajnit të shtëpisë më të vlerësuara, me 85% të tyre që shprehin kënaqësinë me opsionet e disponueshme. (Burimi: Macworld)

Gati për të nisur udhëtimin tuaj të dizajnit të shtëpisë? Le të zhytemi dhe të zbulojmë softuerin më të mirë të dizajnit të shtëpisë për Mac.

Planifikues i dhomës: Dekoroni hapësirën tuaj me lehtësi

Jeni të lodhur duke parë një kanavacë të zbrazët sa herë që mendoni të dekoroni shtëpinë tuaj? Mos kërkoni më larg se Room Planner, aplikacioni më i mirë i krijimit të planimetrisë i disponueshëm si për pajisjet Android ashtu edhe për iOS. Me këtë aplikacion, ju mund të çlironi dizajnerin tuaj të brendshëm të brendshëm dhe ta transformoni hapësirën tuaj në një vend të shenjtë me stil.

Room Planner ofron një mori karakteristikash që e bëjnë atë zgjedhjen më të mirë për krijimin e planimetrisë perfekte. Pavarësisht nëse po kërkoni të ridekoroni të gjithë shtëpinë tuaj ose të rinovoni një dhomë specifike, ky aplikacion ju ka mbuluar. Ai siguron paraqitje të para-projektuara për dhoma të ndryshme, duke përfshirë dhomat e gjumit, banjat dhe dhomat e ndenjes.

 • Nuk ka më vendosje të dyta mobiljesh ose ngjyra muri. Me Room Planner, ju mund të vizualizoni idetë tuaja dhe të eksperimentoni me elementë të ndryshëm të dizajnit për të parë se çfarë funksionon më mirë për hapësirën tuaj.
 • Keni nevojë për frymëzim? Aplikacioni ofron gjithashtu ide për dekorimin e brendshëm të shtëpisë për të nisur procesin tuaj krijues. Thuaj lamtumirë paralizës së dizajnit dhe përshëndetje një shtëpie të bukur dhe të mirëkoordinuar.
 • Pasi të keni finalizuar planimetrinë tuaj dhe të zgjidhni orenditë e përsosura, mund të arredoni me lehtësi hapësirën tuaj duke përdorur katalogun e gjerë të aplikacionit të mobiljeve dhe sendeve dekorative.
 • Me Room Planner, ju mund të krijoni një pamje dhe ndjenjë kohezive në të gjithë shtëpinë tuaj, duke siguruar që çdo dhomë të pasqyrojë stilin dhe shijen tuaj personale.

Ajo që e bën Room Planner edhe më të mirë është se është i disponueshëm si për pajisjet Android ashtu edhe për iOS, kështu që ju mund të filloni të vizualizoni shtëpinë tuaj të ëndrrave pavarësisht nga sistemi juaj operativ i preferuar.

Dhe qershia mbi tortë? Planifikuesi i dhomës është falas për t'u shkarkuar dhe përdorur, me blerje shtesë përmes aplikacionit për veçori të përparuara.

Pra, pse të presim? Shkarkoni Room Planner sot dhe çoni lojën tuaj të dizajnit të brendshëm në nivelin tjetër!

Houzz: Dyqani juaj me një ndalesë për rimodelimin e shtëpisë

Kur bëhet fjalë për rimodelimin dhe dizajnin e shtëpisë, mos shikoni më larg se aplikacioni Houzz. Me gamën e tij të gjerë të veçorive dhe ndërfaqen miqësore për përdoruesit, Houzz është mjeti i fundit virtual për ta kthyer shtëpinë tuaj në shtëpinë tuaj të ëndrrave.

Shfletoni idetë e rinovimit

Me aplikacionin Houzz, mund të eksploroni mijëra ide për rimodelimin dhe dizajnin e shtëpisë në majë të gishtave. Nga rinovimet e kuzhinës deri tek rinovimi i banjës, Houzz ofron frymëzim për çdo dhomë në shtëpinë tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një stil modern, minimalist ose një atmosferë komode, fshatare, do të gjeni ide të panumërta që i përshtaten shijes dhe buxhetit tuaj.

Vizualizoni me realitetin virtual

Një nga veçoritë e spikatura të aplikacionit Houzz është mjeti i tij i realitetit virtual. Me këtë mjet, ju mund të bëni një turne virtual në shtëpinë tuaj dhe të shihni se si do të duken komponentët e ndryshëm përpara se të merrni ndonjë vendim. Dëshironi të shihni se si ai divan i ri do të përshtatet në dhomën tuaj të ndenjes? Thjesht përdorni mjetin e realitetit virtual për ta vendosur atë në hapësirë ​​dhe për të marrë një pamje realiste.

Punësoni profesionistë me lehtësi

Po kërkoni të punësoni një profesionist për të sjellë në jetë ëndrrat tuaja të rimodelimit? Me aplikacionin Houzz, është po aq e lehtë sa disa prekje në telefonin tuaj. Shfletoni një listë të kuruar të profesionistëve më të vlerësuar në zonën tuaj dhe lexoni komentet e klientëve për të gjetur përputhjen e përsosur. Nga arkitektët tek dizajnerët e brendshëm, Houzz ka një rrjet të gjerë profesionistësh të aftë të gatshëm për ta kthyer vizionin tuaj në realitet.

Aplikacioni Houzz

E disponueshme për Android dhe iOS

Pavarësisht nëse jeni përdorues i Android ose adhurues i iOS, mund të shijoni përfitimet e aplikacionit Houzz. Është i disponueshëm për shkarkim në të dyja platformat, duke e bërë atë të aksesueshëm për një gamë të gjerë përdoruesish. Thjesht shkoni te dyqani i aplikacioneve në pajisjen tuaj, kërkoni për "Houzz" dhe filloni të eksploroni mundësitë për shtëpinë tuaj.

Krahasimi i veçorive të aplikacionit Houzz

tipar Android App aplikacion iOS
Shfletoni idetë e rinovimit Po Po
Mjeti i realitetit virtual Po Po
Punësoni Profesionistë Po Po
Përshtypjet e blerësve Po Po

Houzz është aplikacioni i përdorur për të gjitha nevojat tuaja për rimodelimin dhe projektimin e shtëpisë tuaj. Nga shfletimi i ideve tek vizualizimi i hapësirës suaj, tek punësimi i profesionistëve, ai ka gjithçka që ju nevojitet për të krijuar shtëpinë e ëndrrave tuaja. Shkarkoni aplikacionin Houzz sot dhe filloni udhëtimin tuaj të rimodelimit me besim!

iScape: Merrni Peizazhin tuaj në nivelin tjetër

Nëse po kërkoni të përmirësoni hapësirën tuaj të jashtme, mos kërkoni më larg se aplikacioni iScape. Me iScape, ju mund ta transformoni oborrin tuaj në një peizazh mahnitës që pasqyron stilin dhe preferencat tuaja personale. Pavarësisht nëse jeni një peizazhist me përvojë ose fillestar, ky aplikacion ka të gjitha mjetet që ju nevojiten për të planifikuar, projektuar dhe krijuar një oborr të bukur që do t'u lërë përshtypje fqinjëve dhe mysafirëve tuaj.

Një nga veçoritë kryesore të aplikacionit iScape është aftësia e tij për t'ju ndihmuar të planifikoni oborrin tuaj. Me vetëm disa prekje, ju mund të vizualizoni se si do të duken elementë të ndryshëm të peizazhit në hapësirën tuaj. Nga pemët dhe lulet tek oborret dhe shtigjet, mund të eksperimentoni me opsione të ndryshme dhe të gjeni kombinimin perfekt që i përshtatet shijes tuaj. Aplikacioni gjithashtu ofron informacion të detajuar për secilën bimë, duke ju dhënë njohuri të vlefshme për kujdesin dhe mirëmbajtjen e tyre.

Jo vetëm që iScape ju ndihmon të çlironi krijimtarinë tuaj, por ofron edhe përfitime praktike. Duke përdorur aplikacionin, mund të kurseni para për materialet e ndërtimit duke vlerësuar me saktësi sasitë që ju nevojiten. Aplikacioni llogarit shumat e kërkuara bazuar në dimensionet e oborrit tuaj dhe elementet specifike që zgjidhni për dizajnin tuaj. Në këtë mënyrë, ju mund të shmangni shpenzimet e tepërta dhe të merrni vendime të informuara kur blini materiale.

Nëse nuk jeni të sigurt për disa aspekte të projektit tuaj të peizazhit, iScape ju ka mbuluar. Aplikacioni ofron qasje në një komunitet peizazhistësh dhe stilistësh profesionistë të cilët mund t'u përgjigjen pyetjeve tuaja dhe të ofrojnë këshilla të ekspertëve. Pavarësisht nëse jeni të hutuar për zgjedhjen e bimëve ose keni nevojë për udhëzime për teknikat e duhura të instalimit, mund të mbështeteni në njohuritë dhe përvojën e këtyre profesionistëve me përvojë.

Përfitimet e përdorimit të iScape

 • Planifikoni dhe dizajnoni oborrin tuaj ideal me lehtësi
 • Kurseni para duke vlerësuar me saktësi materialet e ndërtimit
 • Hyni në një komunitet të peizazhistëve profesionistë për këshilla të ekspertëve
 • Mësoni rreth kujdesit dhe mirëmbajtjes së duhur të bimëve
 • Vizualizoni se si do të duken elementë të ndryshëm të peizazhit në hapësirën tuaj

Pavarësisht nëse jeni pronar shtëpie që dëshiron të zbukurojë oborrin e shtëpisë së tij ose një profesionist i peizazhit që kërkon një mjet të përshtatshëm dizajni, iScape është aplikacioni i përsosur për ju. I disponueshëm për pajisjet iOS, ky aplikacion kombinon funksionalitetin me veçori miqësore për t'ju ndihmuar të krijoni hapësira mahnitëse në natyrë që pasqyrojnë vërtet stilin tuaj.

Magicplan: Kthejini idetë tuaja në realitet

Jeni lodhur duke luftuar me shiritat matëse dhe raportuesit ndërsa përpiqeni të krijoni një plan urbanistik për rinovimin e shtëpisë tuaj? Mos kërkoni më larg se aplikacioni i planit magjik. Me këtë mjet inovativ, ju mund t'i ktheni idetë tuaja në realitet me vetëm disa hapa të thjeshtë.

Duke përdorur kamerën e telefonit tuaj, aplikacioni magicplan ju lejon të skanoni shtëpinë tuaj dhe të krijoni menjëherë një plan urbanistik ndërveprues. Jo më ngatërresë me matjet manuale ose llogaritjet e ndërlikuara. Thjesht tregoni, skanoni dhe lëreni aplikacionin të bëjë punën për ju.

Pasi të krijohet planimetria, fillon magjia. Ju keni fuqinë për të bërë modifikime direkt brenda aplikacionit, pavarësisht nëse bëhet fjalë për rirregullimin e mobiljeve, shtimin e mureve ose ndryshimin e strukturës së dhomës. Ndërfaqja interaktive e bën të lehtë vizualizimin e ndryshimeve tuaja të dizajnit dhe për të sjellë në jetë shtëpinë tuaj të ëndrrave.

Por kjo nuk është e gjitha. Aplikacioni magicplan shkon një hap më tej duke ju ofruar një vlerësim të kostos për projektin tuaj. Tani mund të buxhetoni dhe planifikoni me saktësi rinovimin tuaj pa ndonjë hamendje. Nuk ka më surpriza apo shpenzime të papritura.

Pavarësisht nëse jeni përdorues i Android ose entuziast i iOS, magicplan ju ka mbuluar. Aplikacioni është i disponueshëm në të dyja platformat, duke siguruar që të gjithë të përfitojnë nga veçoritë e tij të jashtëzakonshme.

Pra, nëse jeni gati të transformoni shtëpinë tuaj dhe t'i ktheni idetë tuaja në realitet, shkarkoni aplikacionin Magicplan sot. Është falas, i lehtë për t'u përdorur dhe do të revolucionarizojë mënyrën se si i trajtoni rinovimet e shtëpive.

karakteristika aplikacioni i planit magjik
Krijoni plane ndërvepruese të dyshemesë
Modifiko paraqitjet e dhomave
Merrni vlerësimet e kostos
Disponueshmëria e platformës Android, iOS

Havenly: Bashkëpunoni me stilistë profesionistë

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë pa probleme për të sjellë në jetë idetë tuaja të dizajnit të brendshëm, aplikacioni Havenly është këtu për t'ju ndihmuar. Me Havenly, ju mund të bashkëpunoni drejtpërdrejt me stilistë profesionistë të brendshëm për të krijuar një dhomë mahnitëse që pasqyron stilin tuaj personal.

Pavarësisht nëse keni nevojë për ndihmë me paletat e ngjyrave, zgjedhjen e mobiljeve ose paraqitjen e dhomës, dizajnerët e Havenly kanë ekspertizën për ta kthyer vizionin tuaj në realitet. Ata do t'ju udhëheqin gjatë gjithë procesit të projektimit, duke siguruar që çdo detaj të merret me kujdes.

Aplikacioni Havenly është i disponueshëm ekskluzivisht për pajisjet iOS, duke e bërë atë të aksesueshëm për përdoruesit e iPhone dhe iPad. Mund ta shkarkoni lehtësisht aplikacionin falas dhe të filloni të eksploroni botën e dizajnit profesional të brendshëm nga maja e gishtave tuaj.

Pse të zgjidhni Havenly?

Bashkëpunimi me stilistë profesionistë të brendshëm ofron disa përparësi. Këtu janë vetëm disa arsye pse Havenly dallohet:

 • Qasja në një grup stilistësh të talentuar: Havenly punon me një përzgjedhje të kuruar të stilistëve të aftë, të cilët mund të sjellin në jetë ëndrrat tuaja të dizajnit.
 • Rekomandime të personalizuara: Dizajnerët e Havenly do të ofrojnë rekomandime të personalizuara për mobilje dhe dekor bazuar në preferencat dhe buxhetin tuaj të stilit.
 • Vizualizimi virtual i dhomës: Me ndihmën e teknologjisë së paraqitjes 3D të Havenly, ju mund të vizualizoni dizajnin tuaj të ri të dhomës përpara se të bëni ndonjë blerje.
 • Paketa dizajni fleksibël: Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një rinovim të plotë të dhomës ose thjesht keni nevojë për ndihmë me disa ndryshime në dizajn, Havenly ofron paketa dizajni që i përshtaten nevojave tuaja.
 • Komunikimi i lehtë: Komunikoni me projektuesin tuaj drejtpërdrejt përmes aplikacionit, duke ju mbajtur të informuar gjatë gjithë procesit të projektimit.

Gati për të transformuar hapësirën tuaj me ekspertizën e stilistëve profesionistë të brendshëm? Shkarkoni aplikacionin Havenly sot dhe vini në jetë idetë e dizajnit të dhomës suaj.

img {
ekran: bllok;
marzhi: 0 auto;
gjerësia maksimale: 100%;
}

Masat e fotove të Cubenet: Mos i harroni kurrë më matjet

Puna në një projekt rinovimi të shtëpisë mund të jetë emocionuese, por edhe sfiduese, veçanërisht kur bëhet fjalë për mbajtjen e matjeve. Ja ku vjen në shpëtim aplikacioni Photo Measures i Cubenet! Ky mjet i dobishëm është një ndërrues i lojës për këdo që kërkon të masë dhe ruaj dimensionet pa probleme.

Me Masat e fotografive të Cubenet, mund t'i thoni lamtumirë ditëve të shënimit të matjeve në copa letre të rastësishme ose të harrimit të dimensioneve thelbësore. Ky aplikacion ju lejon të bëni fotografi të hapësirës suaj dhe t'i shënoni ato me matje të sakta, duke krijuar një regjistrim vizual të cilit mund t'i referoheni në çdo kohë. Është si të kesh një kasetë matëse dixhitale në xhep!

Imagjinoni se jeni në dyqanin e përmirësimit të shtëpisë, duke u përpjekur të mbani mend gjatësinë dhe gjerësinë e saktë të divanit të ri që dëshironi të blini. Me Cubenet's Photo Measures, thjesht mund të hapni aplikacionin, të nxirrni foton e dhomës tuaj të ndenjes dhe të shihni menjëherë përmasat që keni ruajtur. Nuk ka më të vraponi në shtëpi për të matur dhe rrezikuar të blini madhësinë e gabuar! Është një ndryshim i lojës për të shmangur gabimet në matje.

Jo vetëm që Cubenet's Photo Measures e bën të lehtë matjen dhe ruajtjen e dimensioneve, por ofron gjithashtu funksionalitet të shtuar për një përvojë të qetë. Mund të shtoni shënime teksti, shigjeta dhe kënde në fotot tuaja, duke siguruar që të kapni të gjitha detajet e nevojshme për projektin tuaj. Ndërfaqja intuitive e bën të lehtë lundrimin, edhe për fillestarët.

Pjesa me e mire? Aplikacioni Photo Measures i Cubenet është i disponueshëm për pajisjet Android dhe iOS, duke e bërë atë të aksesueshëm për një gamë të gjerë përdoruesish. Pavarësisht nëse jeni një entuziast i Android ose i përkushtuar i iOS, mund të shijoni komoditetin e këtij aplikacioni të domosdoshëm. Ndërsa ka një tarifë të vogël për blerjen e aplikacionit, koha dhe zhgënjimi që ju kursen në planin afatgjatë e bëjnë atë të vlejë investimin.

karakteristika përfitimet
Matni dhe ruani dimensionet Mos harroni më kurrë matjet e rëndësishme
Mjetet e shënimit Shtoni shënime teksti, shigjeta dhe kënde për matje gjithëpërfshirëse
Intuitive interface I përshtatshëm për përdoruesit si për fillestarët ashtu edhe për përdoruesit me përvojë
E disponueshme për Android dhe iOS E aksesueshme për një gamë të gjerë përdoruesish
I përshtatshëm dhe që kursen kohë Ju kursen nga gabimet e matjes dhe udhëtimet e panevojshme

Pra, nëse jeni të lodhur duke u përballur me dhimbje koke të matjes dhe dëshironi një zgjidhje të besueshme, mos kërkoni më larg se aplikacioni Photo Measures i Cubenet. Thuaj lamtumirë harresës dhe përshëndetje komoditetit dhe saktësisë në matjen dhe ruajtjen e dimensioneve. Shkarkoni aplikacionin sot dhe mos harroni më kurrë një matje!

Aplikacioni Photo Measures i Cubenet

Përfundim

Pra ja ku e keni, njerëz! Kur bëhet fjalë për softuerin e dizajnit të shtëpisë për Mac, opsionet janë të pafundme. Pavarësisht nëse jeni fillestar apo profesionist me përvojë, ekzistojnë mjete të dizajnit të shtëpisë mac të vlerësuara më të mira në dispozicion për t'iu përshtatur nevojave dhe stilit tuaj unik. Nga softueri i lehtë për t'u përdorur për ndryshime të shpejta të dhomave deri te programet profesionale për rinovime komplekse, ju mund të gjeni përshtatjen e përsosur për projektin tuaj të ardhshëm.

Me softuerin më të mirë të dizajnit të shtëpisë për Mac, ju mund të çlironi krijimtarinë tuaj dhe të jepni jetë në shtëpinë tuaj të ëndrrave. Nuk ka më qëndrim për hapësira jo frymëzuese – këto mjete softuerike të dizajnit të brendshëm të përputhshëm me mac do t'ju fuqizojnë të krijoni mjedisin perfekt që pasqyron personalitetin dhe shijen tuaj.

Pra, pse të presim? Merrni në duart tuaja softuerin më të mirë të dizajnit të shtëpisë për Mac sot dhe lëreni imagjinatën tuaj të egër. Mos harroni, fuqia për të transformuar hapësirën tuaj të jetesës është në majë të gishtave tuaj!

FAQ

Cili është softueri më i mirë i dizajnit të shtëpisë për Mac?

Softueri më i mirë i dizajnit të shtëpisë për Mac përfshin Room Planner, Houzz, iScape, magicplan, Havenly dhe Cubenet's Photo Measures.

Çfarë mund të bëj me aplikacionin Room Planner?

Me aplikacionin Room Planner, ju mund të dekoroni lehtësisht shtëpinë ose apartamentin tuaj, ta pajisni atë me aplikacionin më të mirë të krijuesit të planimetrisë dhe stilistëve të shtëpisë dhe të merrni ide për dekorimin e brendshëm të shtëpisë.

Çfarë veçorish ofron aplikacioni Houzz?

Aplikacioni Houzz mbulon të gjitha aspektet e rimodelimit dhe dizajnit të shtëpisë. Mund të shfletoni idetë e rinovimit, të përdorni një mjet të realitetit virtual për të vizualizuar komponentët dhe të punësoni ose të komunikoni me profesionistë.

Çfarë mund të bëj me aplikacionin iScape?

Aplikacioni iScape është i përsosur për të përmirësuar hapësirën tuaj të jashtme. Ju mund të planifikoni oborrin tuaj ideal, të mësoni se si të kurseni para për materialet e ndërtimit dhe të merrni këshilla profesionale për zgjedhjen e bimëve.

Si funksionon aplikacioni magicplan?

Me aplikacionin Magicplan, mund të krijoni një plan urbanistik ndërveprues duke skanuar shtëpinë tuaj duke përdorur kamerën e telefonit tuaj. Ju mund të bëni modifikime, të merrni një vlerësim të kostos për projektin dhe më shumë.

Çfarë ofron aplikacioni Havenly?

Aplikacioni Havenly ju lejon të bashkëpunoni drejtpërdrejt me një nga dizajnerët e brendshëm të Havenly për të krijuar dhomën e ëndrrave tuaja. Ata do t'ju udhëheqin në zgjedhjen e pjesëve të duhura dhe dizajnimin e paraqitjes së përsosur.

Çfarë mund të bëj me aplikacionin Photo Measures të Cubenet?

Aplikacioni Photo Measures i Cubenet ju lejon të bëni fotografi të hapësirës suaj, të skiconi matjet dhe t'i ruani ato në aplikacion, duke siguruar që të mos harroni kurrë dimensionet që ju nevojiten.

Cilat opsione të softuerit të dizajnit të shtëpisë janë të disponueshme për pajisjet Android?

Room Planner, iScape dhe Cubenet's Photo Measures janë të disponueshme për pajisjet Android.

Cilat opsione të softuerit të dizajnit të shtëpisë janë të disponueshme për pajisjet iOS?

Room Planner, Houzz, iScape, magicplan, Havenly dhe Cubenet's Photo Measures janë të disponueshme për pajisjet iOS.

A janë këto opsione të softuerit të dizajnit të shtëpisë pa pagesë për t'u shkarkuar dhe përdorur?

Room Planner, Houzz, iScape dhe magicplan janë falas për t'u shkarkuar dhe përdorur, ndërsa Havenly dhe Cubenet's Photo Measures mund të kërkojnë një tarifë të vogël ose blerje aplikacioni.

A janë këto opsione të softuerit të dizajnit të shtëpisë të lehta për t'u përdorur për fillestarët?

Po, këto opsione të softuerit të dizajnit të shtëpisë ofrojnë ndërfaqe dhe veçori miqësore për përdoruesit që janë të përshtatshme për fillestarët.

A ka programe profesionale të dizajnit të shtëpisë në dispozicion për përdoruesit e avancuar?

Po, Room Planner, Houzz dhe Havenly ofrojnë veçori dhe shërbime profesionale për përdoruesit e avancuar.