Одлична колекција на разновидни стилови на калиграфски фонтови, кои совршено ќе функционираат со СЕКОЈ фонт или која било форма. Ве молиме погледнете ги сликите од екранот, нема да зажалите што ги преземавте овие датотеки! Ве молиме имајте предвид дека фонтовите НЕ се вклучени во преземањето и се само за демонстративни цели, кога ќе ја отворите вклучената датотека PSD, ако не ги имате инсталирано потребните фонтови, таа автоматски ќе се префрли на друг калиграфски фонт.

Преземањето вклучува:

8 прекрасни стилови на Photoshop (датотека со стилови)
2 прегледи на стилови со различни фонтови
1 PSD-датотека со секој од 8-те стилови

Преземете фантастична колекција на стилови на Photoshop - текстуални ефекти за калиграфија - блог Lorelei Web Design

стилови:

* Да - елегантен стаклено сино ефект
* Фантастично – притиснато убаво текстуален ефект со текстура на позадина
* Прекрасно - блескав златен ефект
* Убаво – цртано сиво врежано
* Добар – ефект на полупроѕирно стакло со високо закосени ефект
* Кул – ефект на хром со лесна текстура
* Одличен – текстуриран гел-метал ефект
* Одличен – сјаен металик стил

Преземете фантастична колекција на стилови на Photoshop - текстуални ефекти за калиграфија - блог Lorelei Web Design

Изгледа одлично со кој било друг фонт (фонтовите не се вклучени во преземањето)…

Преземете фантастична колекција на стилови на Photoshop - текстуални ефекти за калиграфија - блог Lorelei Web Design

 

Преземете сега, само 1,99 УСД за СИТЕ!

Преземете фантастична колекција на стилови на Photoshop - текстуални ефекти за калиграфија - блог Lorelei Web Design

 

Откако ќе извршите уплата, не заборавајте да кликнете на портокаловото копче (на paypal) што вели „назад на веб-локацијата на трговецот“, штом ќе го направите - преземањето ќе започне автоматски. Ако нешто тргна наопаку, само мејл ми на адресата на пејпал.

-
Тагови: 3d, калиграфија, елегантна, стакло, сјајна, злато, слој стил, метал, стилови на фотошоп, професионални, транспарентни